Inwestowanie

Automatyczna zamiana liczb na daty, jak naprawić? Youtube wideo.

31 stycznia 2019 • By

Automatyczna zamiana liczb na daty

W ostatnim wpisie przedstawiłem Wam w jaki sposób ściągnąć dane spółki do excela. Odbiór wpisu okazał się bardzo pozytywny, dzięki serdeczne! Dlatego dzisiaj kontynuujemy przygodę z excelem i finansami w 5 minut. Stworzyłem kolejne wideo, bo pojawiło się pytanie jednej z czytelniczek w komentarzu właśnie w tym wpisie, który omawiałem ostatnio: czyli w jaki sposób poradzić sobie, gdy excel zamienia nam automatycznie dane na daty? O tym dowiecie się z dzisiejszego wideo.

Automatyczna zamiana liczb na daty: komentarz

W tym historycznym wpisie: Pobieranie danych z giełdy do excela krok po kroku. Pojawił się komentarz jednej z czytelniczek:

“Mam ten sam problem. Pobieram dane w pliku csv oddzielone średnikiem i otwierają się wartości w postaci dat. Próbuję zmienić wartości na tekstowe czy ogólne i nic nie daje.”

Praktycznie nie spotkałem się z tym problemem wcześniej, bo używałem Windowsa 7, który miał separator dat ustawiony jako myślnik. A po przerzuceniu się na Windowsa 10 mam kropki i pojawił się taki sam problem z danymi jak u czytelniki powyżej. Dlatego przygotowałem dla Was wideo z rozwiązaniem. Jak widzicie, praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! Bardzo często nie będziemy wiedzieć, że dana umiejętność jest przydatna dopóki nie przetestujemy jej w praktyce.

Automatyczna zamiana liczb na daty: cykl edukacyjny

Dla przypomnienia, w tym wpisie zawarłem informacje w jaki sposób pobrać dane giełdowe do Excela: Pobieranie danych z giełdy do excela krok po kroku

A dzisiaj przedstawiam Wam drugie wideo, czyli jak poradzić sobie z automatyczną zamianą liczb na daty:

Subskrybujcie, lajkujcie, komentujcie, oceniajcie  Mój kanał na Youtube znajdziecie klikając tutaj. Z kolei poniższe nagranie klikając w ten link.

Automatyczna zamiana liczb na daty: pobranie danych

Jeżeli chciałbyś pobrać materiały na których pracuję podczas wideo i wiele innych ciekawych materiałów, to otrzymasz je po zapisie na newsletter:

Na koniec standardowo Apel Michała: Zgodnie ze sławnym powiedzeniem Billa Clintona: „Gospodarka Głupcze mam do Was ogromny apel:

  • Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z gospodarką. Śledźcie wypowiedzi wszystkich polityków (tutaj są linki na FB). Pytajcie co i jak konkretnie mają zamiar zrobić w kwestiach gospodarczych i finansów publicznych? Jakie dokładnie będzie to miało przełożenie na stronę przychodową i kosztową? Czy oni wiedzą o czym w ogóle mówią? Nie dajcie się zwieść sloganom i byle jakim odpowiedziom bo slogany nic nie zmienią!
  • Jeżeli jesteś dziennikarzem czy blogerem, pisz jak najwięcej na tematy gospodarcze!Merytoryczna dyskusja w tym zakresie, to klucz do sukcesu naszego kraju, mocnego wzrostu wynagrodzeń w Polsce i powrotu kilku mln osób z emigracji oraz poprawy sytuacji finansów publicznych! Zgodnie z moim artykułem i poniższym wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS

Źródło: powyższy artykuł, obliczenia własne dla roku 2012 na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl