Inwestowanie

Spotkanie Michała z Prezesem GPW. Ankieta: zadaj pytania Prezesowi GPW!

15 marca 2018 • By

Spotkanie z Prezesem GPW

Niedawno Michał opublikował u siebie na blogu nowy post. W którym poinformował czytelników, że odbędzie się spotkanie z Prezesem na GPW. Dlatego chciałbym go wesprzeć w działaniach. I zwiększyć zasięg tego wpisu. Tak żeby każdy inwestor obecny lub przyszły mógł zapoznać się z tak istotną nowiną. Za jego pozwoleniem skopiowałem treść artykułu poniżej. I mam do Was ogromną prośbę: jeżeli zależy Wam na rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. Wesprzyjcie Michała i mnie odpowiedziami w ankiecie. To pokaże Wasze zaangażowanie, które jest niezbędne w takich chwilach!

Wypełnij ankietę i zadaj pytania Prezesowi GPW!

Jakiś czas temu zostałem zapytany o chęć spotkania z Prezesem GPW. Na co się zgodziłem. I dlatego stworzyliśmy dla Ciebie z Bartkiem ankietę. Gdzie możesz podzielić się Twoimi spostrzeżeniami/zadać pytania bezpośrednio do Prezesa GPW. Jak więc widzisz nawet Ty możesz mieć wpływ na to w jakim kierunku idą sprawy w Polsce. Wypełnij ankietę i zadaj pytania Prezesowi GPW!

Parę tygodni temu otrzymałem propozycję spotkania. I wzięcia udziału w dyskusji na poniżej wymienione tematy. Co ciekawe, tematy są bardzo podobne do tych, które poruszam dla Was na blogu. Zresztą sami zobaczcie poniżej jaki ramowy zakres rozmów został zaproponowany:

 • Budowa siły GPW na rodzimym kapitale i przedsiębiorcach
 • Wpływ GPW na polską gospodarkę. GPW jako część państwowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju
 • Zachęcanie Polaków do inwestowania na Giełdzie – skuteczne metody
 • Wizerunek GPW wśród Polaków
 • Czy Polacy rozumieją Giełdę? Jeśli nie, jak to zmienić?
 • Przyszła strategia Giełdy (trwa jej przygotowanie – ma być gotowa w 2018 roku)
 • Płynność na GPW
 • Giełda, PE i VC jako komplementarne metody finansowania
 • Przyszłość NewConnect (konkurencyjne metody finansowania, przechodzenie na Rynek Główny itp.) i wytycznie dobrej drogi do rozwoju dla start-upów

200 lat historii polskiej Giełdy Papierów Wartościowych

Zanim przejdę dalej. Przygotowując się do tego wpisu. Natrafiłem na poniższe nagranie przygotowane przez GPW. W pewnym momencie aż mi gardło ścisnęło. Sam zobacz:

To jest wpis z serii: „inicjatywa setki inwestorów na walnych”

składa się on z następujących pozycji:

 1. Grupa dotycząca inicjatywy setki inwestorów na walnych na Facebooku: gorąco zachęcam do dołączenia bo warto!
 2. Jak rozpocząć inwestowanie? Co najpierw przeczytać lub zrobić?
 3. Sprawozdanie finansowe spółki giełdowej odpowiedzią dlaczego kursy na giełdzie zmieniają się
 4. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy: Udział inwestora w życiu spółki giełdowej najlepszym źródłem informacji o firmie. Jak zarejestrować się na walne?
 5. Walczmy o Nasz interes! Inicjatywa setki inwestorów na walnych: bezpłatna rejestracja w DM BOŚ dla moich czytelników!
 6. Byłem jedynym akcjonariuszem na NWZA 4FUNMEDIA (!) Inicjatywa setki inwestorów na walnych
 7. Nadzwyczajne walne GetBack. Kupiłem jedną akcję: Kto będzie w Warszawie 28 marca?
 8. Moje spotkanie z Prezesem GPW. Ankieta: zadaj pytania Prezesowi GPW! <— jesteś tutaj
 9. Jak udzielić pełnomocnictwo do udziału w walnym przez kogoś innego: jak to zrobić krok po kroku
 10. Jak zgłosić kandydata na członka rady nadzorczej w spółce giełdowej
 11. Udział w „ostrym walnym”. Przebieg obrad. Co może pójść nie tak.
 12. Zaskarżenie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy: jak to zrobić
 13. Zawód: przedstawiciel relacji inwestorskich w spółce giełdowej
 14. Dlaczego warto brać udział w walnych. Poznanie wartościowych ludzi: przedstawiciele notowanych spółek/profesjonalni inwestorzy. To bardzo procentuje.

Tematy zaproponowane przez GPW: mój pomysł na ankietę

Zakres tematyczny spotkania na gpw to tematy rzeka. Mam w tym zakresie sporo przemyśleń. Jednak od razu pomyślałem, że najlepiej przygotować ankietę. I zapytać Was: czytelników, inwestorów czy potencjalnych inwestorów. Jakie jest Wasze postrzeganie tych tematów? Co myślicie o powyższych kwestiach. Dlatego przygotowaliśmy dla Was z Bartkiem poniższą ankietę.

To co jednak najfajniejsze, że w trakcie wymiany maili z przedstawicielami GPW padła propozycja. Abyście też sami zadali pytania Prezesowi GPW. Myślę, że to bardzo fajny gest ze strony GPW. Zrobimy to tak, że to będzie pytanie ostatnie (w ankiecie), gdzie możecie wpisać Wasz tekst. Po prostu skopiuję Wasze odpowiedzi. I przekażę na GPW. Mam nadzieję, że to będzie największa wartość tej ankiety.

Wypełnij ankietę i zadaj pytania Prezesowi GPW: do kiedy masz czas?

Na wypełnienie poniższej ankiety macie czas do wtorku 20 marca. Bo we środę 21 marca jest organizowane spotkanie z GPW. Oczywiście, jeżeli zrobisz to po tym terminie. Też dobrze, bo im więcej odpowiedzi, tym lepiej. Po spotkaniu z GPW zrobię Wam podsumowanie. I opublikuję zbiorcze wyniki Waszych odpowiedzi.

Jak zbudowana jest ankieta

 • Ankietę podzieliliśmy na trzy obszary
  1. Sekcja 1: ocena inwestowania na giełdzie w Polsce
  2. Sekcja 2: czy rozumiesz giełdę?
  3. Sekcja 3: propozycje zmian
 • Wypełnienie ankiety zajmie Wam maksymalnie kilka minut bo pytania są w zdecydowanej większości jednokrotnego wyboru. Więc powinno się ją sprawnie wypełniać.
 • Na końcu ankiety (ostatnie pytanie) jet miejsce gdzie możesz zadać pytania Prezesowi GPW

Link do ankiety którą dla Was przygotowaliśmy z Bartkiem

>>> Link do ankiety: KLIKNIJ TUTAJ <<<

Spotkanie z Prezesem GPW: podsumowanie

Jak więc widzisz. W zakresie tematyki poruszanej na moim blogu. Każdy może mieć wpływ na to co dzieje się w Polsce. Nawet Ty masz wpływ na to co dzieje się w Polsce. Twój głos jest dla mnie bardzo ważny przy tym spotkaniu. Co z tego, że ja mogę mieć takie lub inne odczucia? Sam niczego nie zmienię ale razem z Tobą możemy zmienić bieg rzeczy w Naszym kraju.

Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny Apel!

 • Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z gospodarką.
 • Śledźcie wypowiedzi wszystkich polityków (tutaj są linki na FB). Pytajcie co i jak konkretnie mają zamiar zrobić? W kwestiach gospodarczych, rozwoju przedsiębiorczości, finansów publicznych? Jakie dokładnie będzie to miało przełożenie na gospodarkę, przedsiębiorczość, stronę przychodową i kosztową finansów publicznych? Czy oni wiedzą o czym w ogóle mówią? Nie dajcie się zwieść sloganom i byle jakim odpowiedziom bo slogany nic nie zmienią!
 • Jeżeli jesteś dziennikarzem czy blogerem, pisz jak najwięcej na tematy gospodarcze, przedsiębiorczości, finansów publicznych! Merytoryczna dyskusja w tym zakresie, to klucz do sukcesu naszego kraju, mocnego wzrostu wynagrodzeń w Polsce i powrotu kilku mln osób z emigracji oraz poprawy sytuacji finansów publicznych! Zgodnie z moim artykułem i poniższym wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS

wynagrodzenia a pkb
Źródło: powyższy artykuł, obliczenia własne dla roku 2012 na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl