Budowanie kapitału, Inwestowanie

Życzenia świąteczne

22 grudnia 2016 • By

Życzenia świąteczne

Składanie życzeń świątecznych i noworocznych to bardzo osobista rzecz. Nie ukrywając, taka forma bardzo często sprawia mi problem. W szczególności, że tylko z niektórymi z Was znam się osobiście.

Dlatego na początku standardowo chciałbym Wam złożyć życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia: zdrowych, pogodnych, w rodzinnym gronie świąt. Dużo odpoczynku od codziennych spraw i stresów. I oczywiście dużo zdrowia.

Życzenia świąteczne dla wszystkich Polaków

W tym akapicie chciałbym zawrzeć kilka słów/życzeń dla nas wszystkich na ten nadchodzący nowy 2017 rok. Życzę Wam i sobie:

  • spokoju: jak dobrze widzicie, żeby prowadzić zrównoważony rozwój, ciało i umysł człowieka potrzebuje spokoju. Nadmierny stres przeszkadza nam w podejmowaniu trafnych decyzji. A właśnie w dzisiejszych czasach potrzebujemy dużo spokoju. W szczególności żeby prężniej rozwijała się nasza gospodarka i nikt z Polski nie musiał wyjeżdżać za pracą.
  • wytrwałości w dążeniu do celów: z pewnością każdy z Was planuje postawić sobie wysoko poprzeczkę na ten nadchodzący rok. Pamiętajcie o tym, że jak się wywrócicie i strącicie poprzeczkę: nie przejmujcie się. Zawsze można spróbować kolejny raz.
  • odwagi: żeby przekazywać innym zdobytą wiedzę z różnego zakresu. W taki sposób, żebyśmy stworzyli w przyszłości mocno wyedukowane społeczeństwo. Mające realny wpływ na decyzje polityków a w szczególności na nasze życie.

Życzenia świąteczne dla inwestorów 

I oczywiście nie może zabraknąć życzeń przeznaczonych dla inwestorów. Tych startujących: budujących kapitał i tych bardziej zaawansowanych:

  • ciekawości: sprawdzajcie dokładnie jakie macie perspektywy inwestycyjne. Pamiętajcie, że inwestycje to nie tylko cyfry i giełda. To nasze codzienne życie, w którym podejmujemy decyzje o kształcie naszej przyszłości.
  • wiedzy: żeby każda ciekawa/warta uwagi książka pozostawała głęboko w pamięci. Żeby rzeczy trudne stawały się banalnie proste. Łatwo nie będzie, ale warto. Pamiętajcie, przyczyniając się do rozwoju samych siebie, przy okazji będziemy motywować i rozwijać innych.
  • wysokiej stopy zwrotu: na giełdzie, w życiu prywatnym, w życiu gospodarczym każdego Polaka

Mam nadzieję, że większość z wypisanych życzeń się spełni. Tylko wymagany jest jeden warunek: nasz wkład własny.

Zapisz się na newsletter bo dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami! Po potwierdzeniu subskrypcji otrzymasz dostęp do wartościowych narzędzi w excel.

Na koniec standardowo Apel Michała:

Zgodnie ze sławnym powiedzeniem Billa Clintona: Gospodarka Głupcze mam do Was ogromny apel:

  • Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z gospodarką. Śledźcie wypowiedzi wszystkich polityków (tutaj są linki na FB). Pytajcie co i jak konkretnie mają zamiar zrobić w kwestiach gospodarczych i finansów publicznych? Jakie dokładnie będzie to miało przełożenie na stronę przychodową i kosztową? Czy oni wiedzą o czym w ogóle mówią? Nie dajcie się zwieść sloganom i byle jakim odpowiedziom bo slogany nic nie zmienią!
  • Jeżeli jesteś dziennikarzem czy blogerem, pisz jak najwięcej na tematy gospodarcze! Merytoryczna dyskusja w tym zakresie, to klucz do sukcesu naszego kraju, mocnego wzrostu wynagrodzeń w Polsce i powrotu kilku mln osób z emigracji oraz poprawy sytuacji finansów publicznych! Zgodnie z moim artykułem i poniższym wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS

wynagrodzenia-a-pkb

Źródło: powyższy artykuł, obliczenia własne dla roku 2012 na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl