Inwestowanie, kurs excel

Wow! Właśnie zakończyliśmy zapisy na kurs excel w finansach! Już po 9 minutach (!)

13 lipca 2018 • By

9 minut i sprzedane!

Wczoraj na naszych facebookach pojawiła się taka informacja:

Wow! Właśnie zakończyliśmy zapisy na kurs! Już po 9 minutach (!) zapisało się 20 pierwszych osób (start 19:00, zakończenie zapisów dla pierwszych 20 kursantów 19:09). Dziękuję za zaufanie! Niebawem zaczynamy pracę.

Dzisiaj chciałbym napisać Wam w jaki sposób przygotowywaliśmy się do uruchomienia kursu w wersji Beta. I jak dokładnie przebiegał. Opiszę Wam przede wszystkim:

 • jakie przeprowadziliśmy zabiegi marketingowe,
 • jak wyglądają statystyki z google, formularza, newslettera,
 • jak wygląda sytuacja spóźnialskich. Jedna z osób spóźniła się tylko o minutę!
 • ile osób przybyło po udanych zapisach.

To jest wpis w ramach cyklu edukacyjnego:

Dlaczego w Polsce mało zarabiamy:
“Pierwsze kroki Janusza Biznesu”

 1. Dzięki temu cyklowi edukacyjnemu odpowiemy Wam na pytanie: co zrobić aby miliony osób w Polsce zarabiały kilkanaście tysięcy miesięcznie? Cykl analiz składa się z jedenastu obszarów tematycznych, które są przede wszystkim praktyczne! Między innymi w tym celu opisujemy praktyczne case study dotyczące życia i dylematów przedsiębiorcy w Polsce
 2. Cel: Przychody 200 tysięcy złotych. Krok po kroku opisujemy/analizujemy przygotowanie, marketing i sprzedaż pierwszego produktu Bartka: Kurs excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora.
 3. Grupa na Facebooku dotycząca inicjatywy „Pierwsze kroki Janusza Biznesu: KLIKNIJ TUTAJ”. Jest to grupa stworzona tylko i wyłącznie dla tej inicjatywy: gorąco zachęcam do dołączenia bo naprawdę warto!

Kliknij w strzałkę, czyli “v” przy każdej cyfrze, aby rozwinąć listę szczegółowych analiz na dany temat:

1. Know how: dlaczego w Polsce mało zarabiamy

 1. Dlaczego w Polsce mało zarabiamy? Cykl edukacyjny “Pierwsze kroki Janusza Biznesu” (Michalstopka.pl)
 2. Dlaczego w Polsce są niskie zarobki: państwo zabiera ponad 40% wynagrodzenia (!) Pobierz kalkulator excel i sam policz swoją daninę (Michalstopka.pl)
 3. Dlaczego w Polsce mało płaci się pracownikom? Skąd w ogóle biorą się wynagrodzenia w firmie? Case study Warsztat Analityka
 4. Dlaczego tak mało zarabia się w polskich firmach? Case study: Przychody, capex, zadłużenie i wynagrodzenia w spółce giełdowej Forte
 5. Przychody i koszty państwa. Populizm zero podatków a populizm opodatkujmy wszystko co się tylko rusza
 6. Wolność finansowa: Emigracja? Giełda? Etat? Własny biznes? (Michalstopka.pl)
 7. Pomysł na biznes wart jest 1 zł + VAT. Jak nie zostać Januszem Biznesu.
 8. Co krok po kroku zrobić aby miliony osób w Polsce zarabiało kilkanaście tysięcy miesięcznie

2. Najważniejsi są ludzie! Biznes Janusza w zderzeniu z wiecznym rynkiem pracownika

 1. Moja prognoza: wieczny rynek pracownika. Bezrobocie GUS 5%: czekałem na ten wpis 10 lat!
 2. Akcje dla pracowników jako kluczowa przewaga konkurencyjna Janusza: case study Google

3. Jak się uczyć/jak budować kompetencje w inwestowaniu, w biznesie lub w pracy

4. Know how: jak Janusz Biznesu może finansować rozwój firmy

 1. Finansowanie dłużne: kredyty + obligacje korporacyjne
 2. Seed, Business angels, Venture capital, Private equity
 3. Środki z UE: jak praktycznie pozyskać + Szanse i ryzyka z tym związane
 4. New Connect + GPW

5. Know how: marketing Janusza Biznesu

 1. Wiedza o kreowaniu marki danego produktu/biznesu
 2. Jak maksymalizować działania marketingowe

6. Dlaczego biznes odnosi sukces/ponosi porażkę: czego Janusz nie wie

7. Cel 200 tysięcy: etap pierwszy. Jak zbadaliśmy czy w ogóle tworzyć kurs excel w finansach?

8. Cel 200 tysięcy: etap drugi: 4 tysiące zarobku dla Bartka w 9 minut i pierwszych dwudziestu klientów! Jak sprzedaliśmy kurs excel w finansach nie mając go jeszcze w ogóle opracowanego? <<<— jesteś tutaj: rozwiń

 1. Widzenie tunelowe, czyli o przekazywaniu wiedzy: dlaczego przedsprzedaż kursu excel dla 20 wybranych osób? (Michalstopka.pl)
 2. Przedsprzedaż kursu excel wersja beta + zakres tematyczny. Zabieramy się do pracy! (WarsztatAnalityka.pl)
 3. Promocyjna cena w przedsprzedaży! Zakres kursu: Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora (Michalstopka.pl)
 4. Przedsprzedaż kursu finanse w excelu dla pierwszych 20 osób: mailing do osób zapisanych na dedykowany newsletter odbył się 12 lipca 2018 o godz. 19:00
 5. Wow! Właśnie zakończyliśmy zapisy na kurs excel w finansach! Już po 9 minutach (!)  <<<— jesteś tutaj  (WarsztatAnalityka.pl)

9. Cel 200 tysięcy: etap trzeci: Jak opracowaliśmy kurs excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora?

 1. Opracowanie kursu excel w wersji Beta z 20 kursantami

10. Cel 200 tysięcy: etap czwarty: Jak maksymalizujemy sprzedaż kursu finanse w excelu?

 1. Rozwiązanie problemów technologicznych związanych ze sprzedażą kursu
 2. Oficjalna premiera przedsprzedaży kursu dla osób zapisanych  na dedykowany newsletter
 3. Płatna reklama Facebook
 4. Płatna reklama Google
 5. Wykorzystanie niestandardowych form płatnej reklamy

11. Ile przychodu wygenerował pierwszy produkt Bartka? Jak przeprowadziliśmy marketing i sprzedaż?

 1. Sukces czy porażka?

9 minut i sprzedane!: screen z listy

Poniżej zamieszczam screena z excela, jak przebiegały zapisy przez pierwsze 9 minut. W których zamknęliśmy listę 20 osób z którymi będziemy pracować nad wersją Beta. Na samym dole jest liczba 21 zamiast 20, bo pierwszy wiersz zawiera nazwę poszczególnych kolumn w excel:

Ostatnia osoba z 20 osobowej grupy zapisała się dokładnie o 19:08:58. Kolejna osoba po niej zapisała się o 19:10:02. W kolejnym akapicie pokażę dalszą listę rezerwowych. Jak widzicie, granica zapisu była bardzo wąska. Zerknijmy teraz na akapit, w którym pokażę Wam jak wyglądały nasze działania marketingowe.

9 minut i sprzedane: zabiegi marketingowe

Oprócz szeregu wpisów, które publikowaliśmy na obu blogach. Część u Michała i część u mnie. Możecie się o nich dowiedzieć z cyklu: Dlaczego w Polsce mało zarabiamy? Cykl edukacyjny „Pierwsze kroki Janusza Biznesu”.  (znajdziecie w nim całą rozwijaną listę. Koniecznie zerknijcie, jeżeli jeszcze ich nie widzieliście!). Przeprowadziliśmy też dodatkowo kampanię informującą o kolejnych krokach przedsprzedaży kursu w wersji Beta. Do czego posłużył dedykowany newsletter przedsprzedaży kursu. O czym przeczytasz w kolejnym akapicie.

70% Efektywności klikania dedykowanego newslettera (!)

Popatrzmy teraz na konwersję osób z newslettera na poniższych obrazkach:

Pierwszy newsletter został wysłany dwa tygodnie przed oficjalną przedsprzedażą wersji Beta: “przedsprzedaż kursu excel w finansach: niedługo ruszamy”. W newsletter kliknęło około 70% osób a około 25 % otworzyło jakikolwiek link, który się w środku znajdował.

Spora skuteczność otwarcia newslettera bo aż około 70% osób zapoznało się z mailem opisującym kiedy rusza przedsprzedaż:

To była pierwsza akcja związana z wysyłką newslettera. Zerknijmy teraz na kolejny obrazek. Dzień przed zapisami wysłaliśmy drugiego maila z przypomnieniem. “Przedsprzedaż kursu excel w finansach już jutro” został wysłany w środę:

W newsletter znowu sporo osób kliknęło bo ponad 50% osób oraz 5,4% osób kliknęło w jakikolwiek link znajdujący się w środku (nie było tam bezpośredniego linku informacyjnego, tylko takie przypominające. Po prostu nie było w co klikać.).

Przejdźmy do najważniejszego wydarzenia. Czyli wczorajszej oficjalnej przedsprzedaży kursu Beta excel:

Ponad 59% osób kliknęło newsletter oraz 50% osób przeszło na dedykowaną stronę, którą specjalnie stworzyliśmy na to wydarzenie. Dosyć spora konwersja, prawda? Zobaczmy w kolejnym akapicie jak to przełożyło się na zapisy.

9 minut i sprzedane: dedykowana strona na blogu + google

Spójrzcie na poniższą grafikę google. W szczególności na grafice wrzuciłem Wam 3 prostokąty, z trzech różnych godzin:

 1. 18:00 (10 użytkowników)
 2. 19:00 (65 użytkowników)
 3. 20:00 (42 użytkowników)

Możecie zauważyć spory skok liczby użytkowników o godzinie 19. Sporo z Was czekało właśnie na zapisy i dokonaliście ich błyskawicznie. Dlaczego uważam, że błyskawicznie? Bo było sporo informacji na dedykowanej stronie, które trzeba było przeczytać.

Niektórzy z Was zaufali nam w ciemno, bo zapisali się od razu i tekst przeczytali dopiero później. Popatrzcie na średni czas spędzony na stronie, który obrazuje poniższa grafika (statystyki GA dotyczące strony zapisu):

Wczoraj unikalnych użytkowników było ponad 106 na dedykowanym wpisie. A średni spędzony czas na wpisie wyniósł ponad 3 minuty. Co ciekawe, dzisiaj na wpisie zagościła również spora grupa osób. Zgodnie z poniższym obrazem:

Tylko nie byliście już tak zaangażowani w czytanie całego tekstu.

Teraz najważniejsze: jaka była konwersja unikalnego użytkownika na zapis na kurs (ile osób zobaczyło cenę a ile kupiło kurs)? Dokładnych danych godzinowych niestety nie mam, ale pamiętam, że jak zamykałem zapisy to było 70 UU użytkowników na wpisie i zebraliśmy 34 osoby zapisane na kurs. Czyli mamy skuteczność prawie 50%. Czy to dużo? To zależy. Daliśmy bardzo atrakcyjną cenę kursu, bo w wersji Beta z nieograniczonymi konsultacjami w czasie jego tworzenia, wynosi ona tylko 200 złotych.

Jak powstanie kurs na tip top to będzie z pewnością wyższa ale jeszcze nie wiemy ile wyższa. Dlatego powstają przed nami kolejne wyzwania dotyczące doboru odpowiedniej ceny i zebraniu dodatkowych uczestników. Póki co idzie nam dobrze. Obserwujcie nas na bieżąco, bo będziemy Was informować z postępów w pracy.

9 minut i sprzedane: aktualna lista zapisanych osób na przedsprzedaż

Aktualnie na liście przedsprzedaży znajduje się:

  • poprawnie zapisanych 225 osób
  • kolejne 19 osób niepotwierdzonych zapisów na przedsprzedaż
 • i 5 wypisanych

Pamiętajcie o tym, że jeżeli chcecie otrzymywać od nas kolejne informacje to musicie koniecznie potwierdzić zapis na dedykowany newsletter.

Zerknijmy jeszcze na to, jak wyglądała sytuacja spóźnialskich.

9 minut i sprzedane: spóźnialscy 

Niewiele brakło osobie, która zapisała się o 19:10, spóźniła się minutę i cztery sekundy! Zwykły czas wpisywania  danych osobowych mógł tyle potrwać. Osoby, które zaufały nam z góry i wpisywały się na listę zebrały swoją premię w postaci niższej ceny kursu jak i natychmiastowej możliwości skorzystania z naszego know how. Poniżej grafika jak wygląda lista rezerwowych:

Na koniec, taka ciekawostka: ktoś prawdopodobnie miał włączony link do ankiety, ale jej nie wypełnił od razu. I wypełnił dopiero o 20:28. Dostęp na dedykowanej stronie do ankiety wyłączyłem około 19:40.

9 minut i sprzedane: nowi chętni na opracowany tip top kurs excel

Tuż po ogłoszonym sukcesie dopisywały się kolejne osoby na kurs i nadal się dopisują. Zerknijcie na poniższą grafikę z newslettera:

Niezmiernie się cieszę, że kolejni kursanci chcą skorzystać z nadal promocyjnej ceny jak już kurs zostanie opracowany. Wielkie dzięki!

9 minut i sprzedane: podsumowanie

Uff! To tyle w dzisiejszym wpisie. Chciałem Wam krótko streścić co wczoraj się wydarzyło. Było sporo emocji i stresu. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za zaufanie. Z pewnością nie zawiedziemy Waszych oczekiwań.