Inwestowanie

18 grudzień 23:59: przedsprzedaż za nami! Liczba osób, która nam zaufała/kupiła kurs: 88! Przychody 21 043 zł!

9 stycznia 2019 • By

Podsumowanie przedsprzedaży

Jak to mówią, pierwsze koty za płoty. Przedsprzedaż kursu za nami: prawie setka uczestników i ponad 21 tysięcy przychodu 🙂 18 grudnia 2018 roku zakończyła się przedsprzedaż kursu Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora.

Dzięki za mega pozytywne emocje! Jest to mój pierwszy produkt. Pierwsza oficjalna przedsprzedaż tego co stworzyłem wraz z Michałem. Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom. Jestem prawie pewny, że będziecie zadowoleni z produktu. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam jak dokładnie wyglądała przedsprzedaż. I co dalej będzie z projektem Excel w finansach. Na koniec szybka bardzo ważna informacja: właśnie ruszyła regularna sprzedaż kursu Excel: edycja 2019.

Podsumowanie przedsprzedaży: ile przychodu?

W przypadku kursu w wersji Beta mieliśmy w 9 minut 30 osób i przychodu 6 tysięcy (tutaj link do analizy z lipca 2018 roku). Tak jak pisaliśmy Wam na początku, cen była promocyjna. W oficjalnej przedsprzedaży pakiet dopracowany na tip – top, który kosztował dwieście złotych w wersji beta, zmienił swoją wysokość na prawie trzysta złotych, dokładnie to 299 zł. Poniżej przedstawiam Wam screen z przychodów z wersji Beta:

A tak wyglądają przychody z przedsprzedaży z grudnia 2018 roku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że na kurs zapisało się 58 osób i dokładnie tyle samo osób dokonało płatności przelewem, czyli 100% skuteczności. Bardzo się cieszymy z tego powodu:

Razem z mojego pierwszego kursu mamy 21 043 złote! Dokładnie to zaufało nam 88 osób. Z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak na pierwszy produkt i to za kilkaset złotych, ponad 20 tysięcy złotych przychodu to już jest coś. Szczególnie, że w internecie większość osób/przedsiębiorców ma ogromne problemy z sprzedażą własnych produktów.

Co najważniejsze, tak jak napisałem, zaufało nam w sumie prawie 100 osób! To jest dla nas bardzo ważne bo pokazuje, że stworzyliśmy produkt, który już cieszy się zainteresowaniem nie kilku czy kilkunastu osób ale prawie stu 🙂

Dlaczego w Polsce mało zarabiamy:
“Pierwsze kroki Janusza Biznesu”

 • Dzięki temu cyklowi edukacyjnemu odpowiemy Wam na pytanie: co zrobić aby miliony osób w Polsce zarabiały kilkanaście tysięcy miesięcznie? Jest to mega ważna inicjatywa w ramach tego co chcemy robić w kolejnych dwudziestu latach i opisaliśmy w Naszej wizji/strategii: Robimy z Polski drugi Londyn: wdrażam w życie mój Profesjonalny Trójkąt. List do akcjonariuszy wrzesień 2018
 • Cel: Przychody 200 tysięcy złotych. Krok po kroku opisujemy/analizujemy przygotowanie, marketing i sprzedaż pierwszego produktu Bartka: Kurs excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora. W tym celu stworzyliśmy też grupę dla przedsiębiorców na Facebooku: „Pierwsze kroki Janusza Biznesu: KLIKNIJ TUTAJ”. Jest to grupa stworzona tylko i wyłącznie dla tej inicjatywy: gorąco zachęcam do dołączenia bo naprawdę warto!
 • Cały cykl edukacyjny składa się z następujących wpisów:

1. Know how: dlaczego w Polsce mało zarabiamy

 1. Dlaczego w Polsce mało zarabiamy? Cykl edukacyjny “Pierwsze kroki Janusza Biznesu” (Michalstopka.pl)
 2. Dlaczego w Polsce są niskie zarobki: państwo zabiera ponad 40% wynagrodzenia (!) Pobierz kalkulator excel i sam policz swoją daninę (Michalstopka.pl)
 3. Jak zarabiać dużo więcej: ucz się synek ucz. I buduj kompetencje (WarsztatAnalityka.pl)
 4. Dlaczego w Polsce mało płaci się pracownikom? Skąd w ogóle biorą się wynagrodzenia w firmie? Case study Warsztat Analityka
 5. Pomysł na biznes jest warty 1 zł + vat. Jak sprawić aby miliony Polaków zarabiały kilkanaście tysięcy miesięcznie?

2. Cel 200 tysięcy: etap pierwszy. Jak zbadaliśmy czy w ogóle tworzyć kurs excel w finansach?

 1. Godziny rozmów o kursie excel w finansach. Pierwszy produkt: masa niewiadomych. Decyzja o ankiecie (WarsztatAnalityka.pl)
 2. Kurs ankieta pierwsza/testowa: Ankieta: jak się uczyć excela w finansach? Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora. (WarsztatAnalityka.pl)
 3. Kurs ankieta druga/docelowa na blogu michalstopka.pl Excel w pracy i inwestowaniu. Ankieta kurs excel w finansach (Michalstopka.pl)
 4. Szkolenie Excel Finanse: robić albo nie robić? Kolejne dylematy Janusza Biznesu (WarsztatAnalityka.pl)
 5. Ponad 200 osób chętnych na kurs excel! Analiza ankiety excel cz.1: czytelnicy (nie)pomogli (WarsztatAnalityka.pl)
 6. 40 tysięcy przychodu z kursu excel w finansach! Ponad 200 osób chętnych! Jaka potencjalna cena kursu (Michalstopka.pl)
 7. Wykresy przestawne w praktyce: analiza ankiety kurs excel część 3 (WarsztatAnalityka.pl)

3. Cel 200 tysięcy: etap drugi: 6 tysiące zarobku dla Bartka w 9 minut  i pierwszych trzydziestu klientów! Jak sprawdziliśmy czy jest realny popyt na nasz produkt i jak opracowaliśmy kurs?

 1. Widzenie tunelowe, czyli o przekazywaniu wiedzy: dlaczego przedsprzedaż kursu excel dla 20 wybranych osób? (Michalstopka.pl)
 2. Przedsprzedaż kursu excel wersja beta + zakres tematyczny. Zabieramy się do pracy! (WarsztatAnalityka.pl)
 3. Promocyjna cena w przedsprzedaży! Zakres kursu: Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora (Michalstopka.pl)
 4. Przedsprzedaż kursu finanse w excelu dla pierwszych 20 osób: mailing do osób zapisanych na dedykowany newsletter odbył się 12 lipca 2018 o godz. 19:00
 5. Wow! Właśnie zakończyliśmy zapisy na kurs excel w finansach! Już po 9 minutach (!) (WarsztatAnalityka.pl)
 6. Wow! 6 tysięcy złotych zarobku w 9 minut! Trzydziestu pierwszych klientów 🙂 Kolejni chętni zapisują się na przedsprzedaż kursu! (Michalstopka.pl)
 7. Za nami cztery miesiące ciężkiej pracy! Kurs excel w finansach, praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora, gotowy 🙂 Analiza: jak opracowaliśmy kurs excel w finansach? (Warsztatanalityka.pl)
 8. Kurs excel w finansa: zobacz opinie kursantów i szczegółowy zakres tematyczny oraz przetestuj się z excela!

4. Cel 200 tysięcy: etap trzeci: godzina X wybiła. Krok po kroku na żywo analizujemy przedsprzedaż kursu w dniach 10-18 grudzień 2018

 1. Pomoc w rekrutacji w 4 pakiecie: analiza odpowiedzi potencjalnych kursantów
 2. Kulisy prac nad kursem: o czym zapomnieliśmy. Prawie 60 osób skorzystało z kursu Excel w finansach! (WarsztatAnalityka.pl)
 3. Jesteś zadowolony z cen kursu lub nie? Analiza: jak chętni na przedsprzedaż zdecydowali w ankiecie o cenie pakietów
 4. 18 grudzień 23:59: przedsprzedaż za nami! Liczba osób, która nam zaufała/kupiła kurs: 88! Przychody 21 043 zł! <— jesteś tutaj
 5. 11 miesięcy prac nad projektem (luty – grudzień 2018). Analiza co zrobiliśmy dobrze a co okazało się Naszą porażką. Wnioski Janusza Biznesu na przyszłość.

Podsumowanie przedsprzedaży: struktura sprzedaży 4 pakietów w grudniu 2018

Jak pamiętacie lub nie, w przedsprzedaży były ostatecznie oferowane 4 pakiety: Pomoc w rekrutacji w 4 pakiecie: analiza odpowiedzi potencjalnych kursantów. Po analizie odpowiedzi czytelników zapisanych na przedsprzedaż kursu postanowiliśmy wprowadzić kilka modyfikacji względem początkowej wersji kursu. Między innymi wprowadziliśmy bazę do rekrutacji osób z dobrymi umiejętnościami w zakresie kompetencji z Excela.

W związku z tym były dostępne 4 pakiety a sprzedaż rozłożyła się następująco pod względem sprzedanych pakietów:

 • Pakiet 1: sam moduł 1: nikt nie zakupił
 • Pakiet 2: wszystkie nagrania + zadania: 27 osób
 • Pakiet 3: wszystkie nagrania + zadania + konsultacje + lista do rekrutacji: 29 osób
 • pakiet 4: pakiet 3 + pomoc w rekrutacji: 2 osoby

Podsumowanie przedsprzedaży: 30 dni gwarancji satysfakcji

Po wielu godzinach rozmów z Michałem, zdecydowaliśmy się, że excel w finansach to bardzo dobry produkt. Potwierdzały to tez opinie naszych kursantów, dlatego zdecydowaliśmy się dać Wam 30 dniową gwarancję satysfakcji na ewentualny zwrot produktu. Ta opcja została dodana dopiero w trakcie przedsprzedaży ze względu na problemy techniczne dzień przed godziną X, cały przebieg tej sytuacji opisaliśmy we wpisie: Kulisy prac nad kursem: o czym zapomnieliśmy. Prawie 60 osób skorzystało z kursu Excel w finansach!

Z naszych obserwacji wyszło, że sporo osób zdecydowało się zakupić produkt po wcześniejszych wątpliwościach i to właśnie ze względu na powyższą gwarantowaną satysfakcję. Z jednej strony to ciekawy wniosek ,bo zwiększyliśmy dzięki temu sprzedaż. Z drugiej przychód z kursu może być ostatecznie niższy, jeżeli pojawią się zwroty.

Przecież nikt nie chce kupować kota w worku i kolejnego nudnego kursu na przykładowych danych. U nas znajdziecie praktykę i mega ciekawe przykłady zebrane podczas analitycznych przygód 🙂 

Podsumowanie przedsprzedaży: mentor

Gdyby nie pomoc Michała, to projekt prawdopodobnie by nie powstał. Dlaczego? Bo tak naprawdę to Michał “zmotywował” mnie do pokonania bariery “perfekcjonizmu”/”lęku”. Dlaczego zamieściłem te wyrazy w cudzysłowach? Bo tak naprawdę to do końca nie wiem, czy to właśnie te czynniki mnie blokowały. Z pewnością sam bym nie zdecydował się na stworzenie kursu. Dzięki Michał za całą pomoc!

Podsumowanie przedsprzedaży: zmiana pakietów i cen edycja 2019

Podczas przedsprzedaży w roku 2018 można było nabyć 4 pakiety. W edycji kursu na rok 2019, która właśnie trwa, postanowiliśmy dokonać małej zmiany z uwagi na fakt, że na produkt pierwszy (same nagrania do modułu 1) nie było popytu. Rynek pokazał wprost, że ten najniższy pakiet w przedsprzedaży nie ma biznesowego sensu.

Dlatego postanowiliśmy pozostawić 3 pakiety, które obecnie każdy może zakupić w regularnej sprzedaży/edycji kursu dla roku 2019, która rozpoczęła się z dniem 1 stycznia 2019 roku.

Poniżej skrótowe informacje o pakietach:

Pakiet 1:
wszystkie nagrania i zadania + ebook

Cena: 249 złotych

Pakiet 2: pakiet 1
+ grupa Facebook * + konsultacje **
+ baza do rekrutacji ***

Cena: 399 złotych

Pakiet 3: pakiet 2 + pomoc w rekrutacji****

Cena: 599 złotych

Oczywiście, tak jak pisaliśmy, ceny w przedsprzedaży miały być mega atrakcyjne i takie były. Obecnie wzrosły, zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, że dla osób, które nam zaufały ceny będą zdecydowanie niższe a następnie je podwyższymy. Tak jak widzicie powyżej, obecne ceny i tak nie są jeszcze wygórowane uwzględniając nasze analizy jakie maksymalne ceny były akceptowane przez czytelników naszych blogów. A jako przedsiębiorcy maksymalizowalibyśmy zyski. Robimy tak bo nadal zależy nam na Waszym zadowoleniu.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące kursu: pakiety, ceny, jak dokonać zakupu oraz całą historię dlaczego i jak powstał kurs, znajdziesz na dedykowanej stronie do kursu. Koniecznie przetestuj się w bezpłatnym teście z Excela i zapoznaj się z opiniami kolejnych uczestników, które znajdziesz w komentarzach.: Kurs Excel w Finansach

Podsumowanie przedsprzedaży: co dalej?

Oczywiście projekt będzie kontynuowany, zadecydowaliście o tym Wy poprzez zakup kursu. W kolejnych miesiącach mogą pojawić się usprawnienia/aktualizacje, w zależności od Waszych potrzeb. Możliwe, że pojawią się kolejne moduły. Niezmiernie się cieszę, że angażujecie się w projekt razem ze mną!

Podsumowanie przedsprzedaży: kurs z konsultacjami i bez

Tak jak pisaliśmy powyżej, zmieniliśmy sposób sprzedaży kursu. W przypadku konsultacji, od lutego 2019 roku, co miesiąc będzie startował kurs z nowymi osobami w przypadku pakietu 2 i 3. W przypadku pakietu 1 (bez konsultacji) możecie od razu zakupić sobie pakiet i po dokonaniu płatności otrzymacie linki do nagrań na swoją skrzynkę e-mail. Tak jak pisałem, dla przypomnienia, wszystkie dodatkowe informacje znajdziecie w specjalnie przygotowanym do tego wpisie:

Kurs Excel w Finansach

Na koniec standardowo Apel Michała:

Zgodnie ze sławnym powiedzeniem Billa Clintona: „Gospodarka Głupcze mam do Was ogromny apel:

 • Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z gospodarką. Śledźcie wypowiedzi wszystkich polityków (tutaj są linki na FB). Pytajcie co i jak konkretnie mają zamiar zrobić w kwestiach gospodarczych i finansów publicznych? Jakie dokładnie będzie to miało przełożenie na stronę przychodową i kosztową? Czy oni wiedzą o czym w ogóle mówią? Nie dajcie się zwieść sloganom i byle jakim odpowiedziom bo slogany nic nie zmienią!
 • Jeżeli jesteś dziennikarzem czy blogerem, pisz jak najwięcej na tematy gospodarcze! Merytoryczna dyskusja w tym zakresie, to klucz do sukcesu naszego kraju, mocnego wzrostu wynagrodzeń w Polsce i powrotu kilku mln osób z emigracji oraz poprawy sytuacji finansów publicznych! Zgodnie z moim artykułem i poniższym wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS

Źródło: powyższy artykuł, obliczenia własne dla roku 2012 na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl