Budowanie kapitału, Inwestowanie, Niezbędnik bankstera, Oszczędzanie

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: praktyczne przykłady budowania kapitału

23 stycznia 2017 • By

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: wstęp

Dlaczego nie inwestujesz? Nie oszczędzasz? Nie uczysz się? 

 • bo nie mam pieniędzy
 • nie mam wiedzy
 • banksterzy czekają na mój błąd

Przeważnie w życiu bywa tak, że zanim podejmiemy jakąś decyzję to potrzebujemy mieć pewność. Bo bez takich zapewnień nie wystartujemy. Niestety w większości przypadków szukamy drogi na skróty, nie chcemy się uczyć. A tak naprawdę, po co podejmować wysiłek budowania kapitału? Bardzo często, praktycznie w każdej dziedzinie życia, musimy zdobyć wiedzę i doświadczenie. Oczywiście zaczynamy od podstaw. Żeby w ogóle móc podjąć sensowny krok na przód.

Dodatkowo bardzo częstym zjawiskiem jest poleganie na opiniach innych, a jak wykonamy coś inaczej niż oczekuje od nas nasze środowisko, to usłyszymy:

 • zmieniłeś się
 • dobrze się czujesz? (dlaczego zacząłeś czytać książki)
 • daj spokój finanse to złodziejstwo (weź szybką pożyczkę na 25% RRSO)

Większości ludzi, a już na pewno politykom, nie zależy na tym żebyśmy byli mocno wyedukowani. Możecie sami wziąć pod uwagę całokształt zachowań polityków: są odzwierciedleniem naszej bierności lub 100% ślepym podążaniem za przywódcą partii. Poziom polityki, edukacji, rozwoju kraju jest odzwierciedleniem naszej wiedzy obywatelskiej na przeróżnych polach. W szczególności na polu finansowym, bardzo często można usłyszeć: “Ci na górze mają dostęp do kupy pieniędzy, to niech nam też dadzą. A skąd oni mają? No mają…” 

Najlepiej nie interesować się niczym, bo przeważnie zaczniemy stwarzać “problemy”. Zaczniemy dopytywać się o celowość niektórych decyzji, czy można byłoby zrobić coś inaczej. Nie, nie, daj spokój. Nowe rzeczy przynoszą ryzyko, a ryzykownych rzeczy należy się bać jak diabła.

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: lista

Poniżej macie listę podlinkowanych wpisów. Klikając na strzałkę możecie rozwinąć każdą z list.

Jak zbudować kapitał

Budowanie kapitału przez osobę młodą

Psychologia na co dzień

Jaką formę budowy kapitału wybrać?

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: korzyści płynące ze znajomości sektora bankowego

Ostatnio na moim blogu rozpocząłem kolejny cykl edukacyjny kilkunastu artykułów: Niezbędnik bankstera. Zgłębianie przez Nas wiedzy na temat sektora bankowego przełoży się na zdecydowanie lepsze zrozumienie tematu.

Dlatego pisząc dla Was kolejne artykuły będę zgłębiał swoją wiedzę, jednocześnie przekazując Wam bardzo ciekawą treść. Żeby dobrze zrozumieć sektor bankowy i móc w przyszłości stworzyć analizę sektora bankowego. Przede wszystkim będę musiał zgłębić tematy związane z: sytuacją finansowej sektora bankowego/finansów poszczególnych banków/produktów bankowych i ich struktury. Poniżej macie trochę więcej szczegółów:

  1. Zdobycie szerokiej wiedzy w zakresie rozumienia systemu bankowego i kreacji pieniądza. Jak naprawdę jest?
  1. Wykorzystanie wiedzy w zakresie analizy gospodarki i PKB (przykładowo: dynamika kredytów i depozytów co przekłada się na trendy w gospodarce)
  1. Wykorzystanie wiedzy o produktach bankowych do korzystnego lokowania nadwyżek finansowych (korzystania z ciekawych promocji bankowych co przyczyni się do budowania kapitału)
  1. Wiedza inwestorska w zakresie analizy spółek sektora bankowego. Większość banków to spółki notowane na giełdzie i mające możliwość płacenia dywidendy. Ponadto chcę zrozumieć dlaczego poszczególne kursy różnych banków zachowują się inaczej. W szczególności dlaczego mają rożne stopy zwrotu w ciągu zaledwie jednego roku? Źródło ich wyników finansowych musi tkwić w analizie ich produktów, marketingu, sprzedaży, itd. Z pewnością warto przyjrzeć się ich szerszej strategii biznesowej. Poniżej zamieszczam stopy zwrotu banków notowanych na GPW:
   stopy zwrotu banki ostatni rok
   Źródło: stooq.pl
 1. Wiedza inwestorska o spółkach powiązanych z sektorem bankowym. Przykładowo w zakresie afiliacji współpracuję z Comperią. Przez ostatnie półtora roku mocno oberwała na giełdzie. Chciałbym zrozumieć poniższy wykres. Co mogło wpłynąć negatywnie na kurs spółki, jakie czynniki spowodowały tak drastyczne osunięcie kursu? W szczególności bezpośredni kontakt ze spółką jako klient Comperii, powinien mi mocno pomóc w odpowiedzi na pytanie. Na koniec warto dodać najważniejszą rzecz: analizując jej biznes uzyskam odpowiedź co może być dalej:
  Comperia wykres

Z pewnością na moim blogu jest bardzo wielu czytelników Michała. I możecie zauważyć w dzisiejszym artykule bardzo wiele rzeczy o których pisze Michał na swoim blogu.

Chciałem podkreślić w tym artykule fakt, że wprowadzam w życie podejście inwestycyjne Michała. W szczególności tutaj na blogu, jako, że jestem jego uczniem. Uważam, że ogromnym zasobem dla inwestorów/finansistów jest: dobre zrozumienie biznesu w jaki inwestujemy. W szczególności: sektor w którym działa dana firma. Na czym dokładnie polega działalność samej spółki giełdowej. W ramach szczegółowej analizy trzeba między innymi dokładnie poznać produkty firmy/firm konkurencyjnych: Jak od zera dobrze poznać spółkę giełdową: źródła pozyskiwania informacji o spółce giełdowej.

Ponadto jako osoby chcące poznać świat finansów musimy non stop podejmować decyzję. Dlatego powinniśmy odczuwać głęboką wewnętrzną potrzebę edukacji. Wiedząc o tym, że jak będziemy mieli wystarczająco dużą wiedzę to będziemy w stanie sami zadbać o swoje finanse. A następnie przykładowo pomóc, bliskim, rodzinie, znajomym. Tylko oczywiście dana osoba będzie musiała chcieć otrzymać pomoc, nic na siłę. Tak jak napisałem powyżej, takie podejście umożliwia wiele rzeczy. Pomaga właśnie odpowiedzieć na takie pytania:

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: nauka finansów

Wchodząc bardziej w szczegóły. Żeby dobrze rozumieć biznes banku będę musiał zapoznać się z produktami bankowymi. Dowiedzieć się dokładnie, jaka jest obsługa klienta, czy nie ma ukrytych kosztów. Po prostu będę musiał wiedzieć czy biznes działa uczciwie w stosunku do klienta i na przejrzystych zasadach. Bo dzięki takiemu podejściu ludzie ufają danej marce i zostają na dłużej.

Ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawe dane dotyczące zatrudnienia w sektorze bankowym w naszym kraju. Zobaczcie jak wygląda sytuacja od 2009 r.

zatrudnienie-w-sektorze-bankowym-w-kraju

Opracowanie własne na podstawie danych: KNF

Zastanawiającym jest fakt spadku ilości zatrudnienia w sektorze bankowym. Może tak naprawdę biznes bankowy przenosi się na dobre do sieci i nie ma tak wielkiej potrzeby zatrudniania nowych osób? Przykładowo osobiście sam otwieram wszystkie konta i produkty przez internet.

W tym momencie warto by było zastanowić się: co tak naprawdę zyskuje system bankowy poprzez przeniesienie swoich usług do sieci?:

 • niższe koszty
 • brak zobowiązań wobec pracowników
 • lepszą sprzedaż (przykładowo: nie muszą wypłacać podstawy wynagrodzenia pracownikom, tylko premie za już sprzedane produkty. Płacą za efekt końcowy.)

Następnie warto byłoby sprawdzić strukturę osób korzystających z promocji bankowych, żeby w przyszłości móc stworzyć ciekawą analizę. Na każdym kroku wspominam, że ważna jest edukacja, musimy poznać nowe produkty i wiedzieć o nich jak najwięcej.

Jak sami widzicie, system bankowy bardzo mocno ewoluuje. My jako inwestorzy, osoby interesujące się finansami czy też przedsiębiorcy, również zmieniamy swoje nastawienie. Zmiany powodują, że stajemy się coraz lepsi, wybieramy bardziej optymalne rozwiązania. Kto kiedyś mógłby pomyśleć, że będziemy pracowali w domu przed laptopami? Nie tracąc godzin w korkach na jazdę.

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: poziom stóp procentowych

Każdy z nas narzeka na bardzo niskie oprocentowanie lokat. Jak wiadomo, nic nie dzieje się bez przyczyny. Oprocentowanie lokat jest uzależnione od wysokości stóp procentowych. Dlatego w poprzednim wpisie: stopy procentowe na co dzień: referencyjna, depozytowa, lombardowa, redyskontowa, przedstawiłem Wam dlaczego znajomość zależności pomiędzy stopą procentową a instrumentami finansowymi jest tak ważna.

Z takich świeżych informacji to warto wspomnieć, że ostatnio RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian, czyli w najbliższej przyszłości nie powinniśmy się spodziewać wzrostu oprocentowania lokat. W ramach przypomnienia spójrzmy na wykres stóp procentowych od 1998 roku:

stopa-procentowa-referencyjna

Aktualnie mamy najniższe stopy procentowe w historii. Co z tego wynika? Nie powinniśmy się spodziewać wysokiego oprocentowania lokat. Dlatego powinniśmy znać zależności występujące w ekonomii, żeby lepiej rozumieć otaczająca nas rzeczywistość. Powyższy wpis o stopach procentowych był dopiero początkiem naszej przygody z niezbędnikiem bankstera, ale już wychodzą bardzo ciekawe rzeczy. W cytowanym powyżej artykule przygotowałem dwa wykresy, które mnie osobiście mocno zdziwiły. Dotyczą one historycznych różnic dla oprocentowania lokat. To pokazuje, że warto się edukować, szukać zależności bo możemy zauważyć interesujące rzeczy, poniżej cytat:

Kontynuując naszą przygodę wśród stóp procentowych, warto zatrzymać się na średnim oprocentowaniu depozytów. Jak wspomniałem powyżej, wysokość depozytów bardzo mocno związana jest ze stopą procentową. Spójrzcie na aktualne średnie oprocentowanie:

 • dla środków do 1 miesiąca mamy: 1,2%
 • dla środków od 1 do 3 miesięcy: 1,8%
 • dla środków od 3 do 6 miesięcy: 1,6%

średnie oprocentowanie lokat w zależności od zapadalności (nowych)

Opracowanie własne na podstawie danych: NBP

Czasami bank potrzebuje przyciągnąć nowych klientów, dlatego tworzy różnego rodzaju promocje w celu pozyskania kapitału. Dla stałych klientów przeważnie depozyty wynoszą 2%, 1,5% a w niektórych skrajnych przypadkach nawet niżej. Wszystko zależy od wysokości posiadanego przez nas kapitału i okresu na jaki chcielibyśmy ulokować nasze środki.

Dlatego czasem warto szukać promocji oferowanych przez bank. Dobrze znać się na systemie bankowym i korzystać z ciekawych ofert. Sprawa wygląda identycznie jak poszukiwanie promocji w super marketach.

Stopy procentowe na co dzień: różnica w wysokości depozytu:

Bywały w naszej historii czasy gdzie za jedne depozyty otrzymywaliśmy zdecydowanie więcej niż drugie. Mogliśmy to zauważyć na powyższym wykresie po 2008 roku, prawie aż do 2013 roku. Dlatego poniżej przygotowałem dla Was dodatkowy wykres. Obrazujący różnicę pomiędzy średnim oprocentowaniem depozytów pomiędzy: (do 1 miesiąca) i (od 3 do 6 miesięcy):

Porównanie rożnicy pomiędzy średnim oprocentowanie depozytów

Opracowanie własne na podstawie danych: NBP

Dwa punkty procentowe różnicy na wybranych depozytach to akurat w tym przypadku bardzo wiele.

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: sprawozdania finansowe

W wielu artykułach czy to ja czy Michał. Przypominamy, że bardzo ważną, a przede wszystkim  przydatną umiejętnością jest czytanie sprawozdań finansowych spółki: Sprawozdanie finansowe spółki giełdowej odpowiedzią dlaczego kursy na giełdzie zmieniają się. W moim przypadku będą to sprawozdania finansowe banków. Z ciekawości przejrzałem sprawozdanie finansowe Banku ING za rok 2015. I zauważyłem spore odchylenie w kosztach działania banku, poniżej macie print screen ze sprawozdania:

obowiązkowe wpłaty na rzecz BFG ing bank

Banki musiały ponieść zdecydowanie większy koszt na opłatę BFG. Po prostu zrobiły bankową “ściepę” na środki gwarantowane dla osób w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Żeby ludzie mogli odzyskać swoje ulokowane środki na depozytach. Poniżej macie wyjaśnienie znajdujące się w dalszej części sprawozdania:

obowiązkowa wpłata na rzecz bfg ING

Tak jak wspomniałem powyżej, żeby dobrze zrozumieć jak działa system bankowy. Będziemy musieli przeanalizować wiele zmiennych. Będzie to wspaniała przygoda, prowadząca z pewnością do bardzo ciekawych wniosków. Bo tak naprawdę powstaje teraz wiele pytań:

  • ile banków musiało dorzucić się na BFG?
  • jak taka informacja mogła wpłynąć na kurs banku?
 • czy banki na końcu nie obciążyły tym podatkiem zwykłego zjadacza chleba, poprzez podniesie kosztów obsługi konta, przelewów. Kosztem niższych promocji na lokatach itd.?

Aktualnie pytań może być bardzo wiele, dlatego musimy mieć widzę, żeby uzyskać rzetelną informację. Warto by było przeprowadzić porządna analizę i sprawdzić wiele ustaw. Żeby na końcu  móc powiedzieć, czy taka błaha sprawa dotyczyła nas, czy może tylko banków. W niezbędniku bankstera będziemy szukali odpowiedzi na takie i wiele podobnych pytań. Dlatego zachęcam Cię czytelniku do ciągłego i aktywnego śledzenia mojego bloga.

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: zaczynamy budowę kapitału i analizę linii produktowych

Żeby dobrze zapoznać się z produktami jakie posiada bank, warto samemu z nich korzystać. W ten sposób będziemy w stanie lepiej zrozumieć jak przebiega wiele procesów. Na co uważać, co jest dobre, w jakim momencie powinniśmy podjąć decyzję o zmianie produktu. Dzięki temu będziemy też mogli budować swój kapitał bo będziemy ponosili niższe koszty lub mieli wyższe przychody. Poniżej kilka moich wniosków oraz przemyśleń w tym zakresie. Między innymi pokazuję jak prosto zwiększyłem mój kapitał o ponad 1 500 zł. 

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: 3 decyzje i kapitał większy o ponad 1500 zł

  1. Jak zyskałem 875,88 zł netto: końcem 2016 r. rozpocząłem mój biznes przez założenie działalności gospodarczej. Tak jak pisałem, Michał wsparł mojego bloga zostając partnerem trzech cykli edukacyjnych. Dorzucając do tego moje oszczędności mam już więc początkowy kapitał na start biznesu. Dodatkowo, dzięki współpracy z Michałem, rok 2016 zamknąłem zyskiem. Więc mogłem dzięki temu skorzystać z zalet IKZE: Korzyści płynące z IKE oraz IKZE: znaczenie kwestii podatkowych w inwestowaniu. Wpłaciłem pełen limit za rok 2016 czyli 4 866 zł. Dzięki czemu w zeznaniu rocznym otrzymam zwrot PIT w wysokości 875,88 zł.
   Ale to nie jedyna korzyść bo jest to IKZE w biurze maklerskim. Nawet gdybym wypłacił środki wcześniej bo bym nagle ich potrzebował, to i tak mocno zyskuję. Bo nie muszę co roku płacić podatku od zysków kapitałowych: Jak płacić jak najniższe podatki od zysków z akcji, dywidend oraz obligacji?.
  1. 600 zł. przychodu: tyle zyskałem na promocji za założenie konta firmowego “premiowanie za bankowanie”. Poniżej dokładnie opisałem na czym polega promocja i kto może z niej skorzystać.
 1. 225 zł netto: w 2016  roku otworzyłem lokatę Toyota Bank i zyskałem na niej 225 złotych netto (dokładne informacje z obliczeniami znajdziecie poniżej)

W efekcie już zarobiłem ponad 1 500 złotych. A pewnie nawet znacznie więcej bo nie zapłacę podatku od zysków z IKZE. Te 1 500 zł dodatkowego kapitału mogę teraz przeznaczyć na tworzenie coraz większych zasobów. Przykładowo dzięki korzystaniu z kolejnych promocji bankowych.

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: dobre konto osobiste

Aktualnie sam posiadam konto w millenium, oraz konto osobiste dołączone do konta maklerskiego. Dodatkowo, jeżeli potrzebujesz konta osobistego to są ciekawe oferty z bonusami i nie tylko. Warto rozważyć otwarcie nowego konta w zamian za dodatkowy kapitał z promocji

Uwaga:

Jeżeli nie widzisz poniżej linków afiliacyjnych, jest to spowodowane programem, który blokuje reklamy, np. Ad Block. W takiej sytuacji albo wyłącz działanie programu na mojej stronie, aby nie blokowało reklam, albo skorzystaj z innej przeglądarki, gdzie nie ma tego programu. W razie dalszych problemów proszę o kontakt, mail jest tutaj.

BankKontoKarta DebetowaWypłaty Bankomat
Nest konto0 złotych0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w kraju0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w kraju
>>>Mój link afiliacyjny Nest konto<<<
IdeBank Konto Idealne0 złotych0 zł za wypłaty w bankomatach w całym kraju0 zł za wypłaty w bankomatach w całym kraju
>>>Mój link afiliacyjny Idea Bank<<<
mBank konto standard + 300 zł premii (*1)5 zł. Bezpłatnie jeżeli zapewnisz 1000zł/mies. stałych wpływów Opłata 4 zł. Bez opłat, jeżeli dokonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych0 zł za wypłaty w bankomatach: mBank, sieci Euronet, sieci Planet Cash ,sieci BZWBK powyżej 100 zł. Poniżej zapłacisz 1,3 zł za wypłatę. Pozostałe bankomaty: 3% min 5 zł max 9 zł
>>>Mój link afiliacyjny mBank<<<
ING konto z lwem Direct + 120 zł premii 0 złotychOpłata: 7 zł. Bez opłat jeżeli wydasz kartą do konta na minimum 300 zł mies. Lub wydasz kartą do konta na minimum 200 zł (jeżeli masz 18-26 lat)0 zł za wypłaty w bankomatach: w ING i w sieci PlanetCash w kraju. Pierwsza wypłata za darmo w innych bankomatach, kolejna 2,5 zł
Mam PKO Promocja Konto za zero + 100 zł premii (*2)6,9 zł. Bezpłatnie jeżeli będziesz miał kartę debetową do konta6,9 zł. Bezpłatnie jeżeli wydasz kartą 300 zł/mies0 zł za wypłatę w bankomatach PKO. W pozostałych 3% nie mniej niż 5zł
https://mam.pkobp.pl/ Osobiście nie uczestniczę, ale możecie skorzystać w tym linku
Eurobank (możliwość zgarnięcia do 720 zł w promocji) (*3)9 zł. Bezpłatne jeżeli zapewnisz 1500 zł/mies. wpływu na konto. Lub utrzymasz średnie saldo na koncie 15 000 w miesiącuOpłata 4,9 zł. 0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w kraju
>>>Mój link afiliacyjny Eurobank<<<
Alior konto internetowe0 złotychOpłata: 6 zł Bez opłat jeżeli, wydasz kartą do konta minimum 100 zł mies.0 zł za wypłaty w banomatach: alior i Euronet. Pozostałe 5zł
>>>Mój link afiliacyjny Alior<<<
Millenium 360 + 360 zł premii (*4)8 zł. Bezpłatnie, jeżeli zapewnisz 1000zł/mies. stałych wpływów (nie mogą być przelewem własnym z innego konta w banku Millenium) I dodatkowo dokonasz 1 transakcję kartą debetowąOpłata: 6zł. Bez opłat, jeżeli dokonasz min. jedna płatność bezgotówkowa
kartą oraz zapewnisz wpływy zewnętrzne min. 1 000 zł/ mies
0 zł za wypłaty w bankomatach: 1) BZWBK/PlanetCash (1 zł/0 zł za spełnienie warunków takie jak do bezpłatnej karty 2) w innych bankomatach w kraju (5zł/0 zł za spełnienie warunków takie jak do bezpłatnej karty
>>>Mój link afiliacyjny Millenium<<<
Raiffeisen konto wymarzone + darmowe ubezpieczenie do karty0 zł na okres trwania całej umowyOpłata: 0 zł jeżeli dokonasz 1 transakcji kartą mies0 zł za wypłaty w banomatach w całym kraju. Gwarantowana na cały okres umowy
>>>Mój link afiliacyjny Raiffeisen<<<
BGŻ konto praktyczne10 zł. Bezpłatnie, jeżeli zapewnisz 1000zł/mies. stałych wpływów (nie mogą być przelewem własnym z innego konta w banku BGŻ)Opłata 7 zł. Bez opłat jeżeli, wydasz kartą do konta min. 300 zł miesięcznie0 zł za wypłaty w bankomatach w całym kraju i na świecie
>>>Mój link afiliacyjny BGŻ<<<
Boś Ekonto bez kosztów + 600 zł na wydatki w sklepie sportowym0 złotychOpłata 5 zł. Bez opłat, jeżeli wydasz kartą do konta na min.300 zł mies.0 zł za wypłaty w banomatach w całym kraju
Bliskie konto pocztowe + 200 zł (w programie same korzyści)10 zł. Bez opłat, jeżeli wydasz kartą 300 zł/mies. 0 złotych2 zł wszędzie. Można wykupić abonament 5 zł/mies. za bezprowizyjne wypłaty wszędzie w kraju i za granicą
Credi Agricole Konto prosto oszczędzające4,9 zł nie można jej uniknąćOpłata: 3,9 zł nie można jej uniknąć0 zł za wypłaty w banomatach: banku Credi Agriole. Można wykupić abonament 6zł/ mies. za (nieograniczona
ilość wypłat w bankomatach innych niż Banku w kraju). Pozostałe 5 zł
Getin up Free + do 320 zł dla stypendystów (do 28 roku życia)0 złotych (od 18 do 28 roku życia)Opłata 6,99 zł. Bez opłat, jeżeli wydasz kartą do konta na minimum 300 zł mies.0 zł za wypłaty w bankomatach: sieci Euronet i sieci PlanetCash. Lub bez opłat za wypłaty we wszystkich bankomatach w przypadku 1000zł/mies. wpływu na konto + 300 zł wydatku kartą + wyrażenie zgód marketingowych
Toyota kont osobiste2,5 zł. Bez opłat jeżeli dokonasz płatności kartą na 1000 zł/mies.0 złotychPierwsze trzy wypłaty w miesiącu darmowe, nastęne 4,5 zł.

(*1) mBank promocja + 300 złotych

Aby otrzymać 300 zł zwrotu (50 zł x 6), należy w każdym z 6 miesięcy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony):

 • zalogować się min. raz do aplikacji mobilnej,
 • zapewnić minimum 1 000 zł jednorazowego wpływu na rachunek,
 • wykonać transakcje kartą / BLIK-iem łącznie za min. 250 zł.
 • więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
 • mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej

(*2) Bzwbk godne polecenia  + 200 złotych

Aby otrzymać 200 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)

  • do 28 lutego należy złożyć wniosek o konto + kartę (visa sol)
  • wykonać 5 transakcji bezgotówkowych
  • za dwie powyżej wymienione czynności otrzymujesz bon sodexo o wartości 50 zł
 • jeżeli chcesz otrzymać dodatkowe 150 zł to musisz:
   • złożyć wniosek o kartę kredytową
   • w kolejnych 3 miesiącach wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą
   • za tych kilka czynności wymienionych powyżej otrzymasz kolejne 150 złotych
 • mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej

(*3) Konto ING Direct + 100 złotych

Aby otrzymać 100 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)

 • Otwórz konto osobiste przez internet – do 28.02.2017 r.
 • Do 30.06.2017 r. zrób zakupy na łączną kwotę 1000 zł i zapłać za nie kartą debetową wydaną do Twojego konta
 • więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
 • mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej

(*4) Deutsche Bank + 500 złotych

Aby otrzymać do 500 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)

 • Żeby wziąć udział w promocji musisz:
   •  posiadać lub otworzyć kont osobiste w banku
   • złóż wniosek w Banku o otwarcie Lokaty spełniającej wymóg posiadania dziecka lub sprawowania opieki nad małoletnim (dowód, paszport, akt urodzenia)
   • otwórz konto oszczędnościowe
   • posiadacz uczestniczący w Programie db Plan 500+Premia uzyskuje prawo do Premii, jeżeli spełni warunek regularnych Wpłat na Lokatę, tj. gdy w danym roku jej trwania suma Wpłat wyniesie co najmniej 1200 PLN
 • mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej

(*5) Mam PKO + 100 złotych premii

Aby otrzymać 100 złotych, należy  (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)

(*6) Eurobank + 720 złotych

Aby otrzymać 720 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)

  • złóż dyspozycję przystąpienia do programu „Rodzina i Przyjaciele”
  • Płacić kartą miesięcznie, można uzyskać do 5% zwrotu
 • więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
 • mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: dobre konto firmowe

Jak pisałem powyżej, niedawno rozpocząłem swoje pierwsze kroki jako przedsiębiorca. I musiałem wybrać dla siebie konto firmowe. Jeżeli jesteś lub planujesz być przedsiębiorcą, to są aktualnie ciekawe oferty warte rozważenia:

  • konto firmowe w IdeaBanku (można otrzymać nawet do 600 zł przychodu po spełnieniu kilku warunków: poniżej macie tabelę).
 • Maksymalnie możemy otrzymać 50 złotych miesięcznie za wybrane czynności:

premiowanie za bankowanie warunki

Źródło: regulamin promocji: premiowanie za bankowanie

 • Pamiętajcie, po założeniu konta aktywować usługę premiowanie za bankowanie! dokumenty
 • Pamiętajcie nie macie obowiązku zakładania konta osobistego do tego rachunku (musicie odznaczyć tą opcję podczas zakładania)
 • Do promocji mogą przystąpić nowi jak i obecni klienci. Obecni klienci muszą spełnić dodatkowe warunki:
  • w przeciągu trzech miesięcy przed przystąpieniem do promocji jego rachunek nie został:
   • uznany kwotą jakiejkolwiek zewnętrznej transakcji płatniczej
   • obciążony co najmniej jedną z poniższych transakcji:
    • przelewem lub przelewami na łączną kwotę min. 1000,00 zł
    • transakcją bezgotówkową lub transakcjami bezgotówkowymi Kartą na łączną kwotę min. 400,00 zł
    • przelewem lub przelewami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US)
    • nie był Uczestnikiem wcześniejszych Promocji Premiowanie za bankowanie
 • Opłata za posiadanie karty debetowej 4,99 zł/mc lub możliwość otrzymania bezpłatnej karty pod warunkiem:
  • 400 zł płatności kartą miesięcznie
  • wpłata do wpłatomatów nie niższa niż 1000 zł miesięcznie
 • Pierwsze dwa przelewy SEPA w miesiącu za darmo, każdy kolejny 3,99 zł
 • Tabela Opłat i Prowizji
 • Premiowanie za bankowanie

>>>Konto firmowe IdeaBank: mój link affiliacyjny<<<

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: dobre lokaty

Chociaż na rynku lokat złotem nas nie obrzucają… To warto by było poszukać jakiś ciekawych okazji lokacji kapitału, w szczególności, że banki czasem oferują ciekawe promocje dla nowych klientów. Osobiście sam założyłem przez mój link afiliacyjny lokatę o której pisał Michał tutaj i dzięki temu jestem do przodu dodatkowe kilkaset złotych (lokata Toyota Banku z premią). Pokażę Wam moje wyliczenia:

  • Założyłem lokatę 10 000 zł
  • Plan depozytowy na 130 dni przyniesie mi 72,12 zł odsetek po podatku
  • Zgarnę premię 100 zł
  • Zgarnę premię za założenie przez swój link afiliacyjny 61,5 zł po podatku
  • Łącznie uzyskam 225 zł netto (po podatkach) dodatkowego kapitału w 130 dni (minus 7,5 zł za utrzymanie konta, bo nie wziąłem dodatkowo karty)
  • w skali roku efektywnie zarobiłem 6,3% 
 • Można było zarobić więcej (+10 zł za promocję z tankowaniem + 7,5 zł za używanie karty + odsetki za wyższe wartościowo lokaty bo można było ulokować do 100 tys. zł)

Buduję kapitał bo wiem, że będę potrzebował kapitału na przyszłe inwestycje. Im więcej zbudujemy kapitału tym tak naprawdę mniejszą stopę zwrotu będziemy musieli osiągnąć do wyznaczonego przez nas celu. A co za tym idzie: mniej będziemy ryzykowali.

Jeżeli masz od tysiąca złotych do 100 tys. złotych to weź pod uwagę poniższe promocje i buduj razem ze mną swój kapitał na przyszłość:

Bank

Okres

Oprocentowanie

Warunki

Nest Lokata Witaj3 mies.4 procentod 1 tys. Do 10 tys. Dla nowych klientów
>>>Mój link afiliacyjny Nest Lokata<<<
Lokata na start PlusBank1,2 lub 3 mies.3,4 lub 5 procentod 1 tys. Do 10 tys. Dla posiadaczy konta plus, bez żadnych lokat w ciągu 12 mies.
Lokata 2 miesięczna Alior2 mies.4 procentod 1 tys. Do 10 tys. Dla nowych klientów
Logujesz-Lokujesz Eurobank1 mies.3,5 procent od 200 zł do 10 tys. Aktywuj bankowość mobilną, masz 7 dni na aktywację lokaty. Dostępna dla osób, które aktywują bankowość mobilną eurobank
Mbank Lokata dla nowych3mies.3,5 procentod 500 do 10 000 zł Dla nowych klientów
>>>Mój link afiliacyjny Lokata mBank<<<
BGŻ Lokata Bezkarna3 mies.3 procentod 1 tys. Do 20 tys. Dla nowych klientów
Lokata Mobilna Getin2 mies.3 procentod 500 do 10 000 zł Dla klientów z kontem osobistym lub oszczednościowym. Likwidacja lokaty przed zakończeniem okresu umowanego skutkuje utratą należnych odsetek.
Nest lokata na nowe środki3,6,12,24 mies.2,6 procent dla 24 mies.od 1 tys do 2 mil. Dla nowych środków (oprocentowanie zależne od długości lokaty)
Lokata dzień dobry Credit Agricole2 mies.2,5 procent + dodatkowe = 3%od 1 tys. Do 50 tys. Dla osób posiadających konto nie dłużej niż 6 mies. Zapewnij wpływ na konto co najmniej 500 zł/mies.
Lokata bezkompromisowa3 mies.2,5 procentod 1 tys. do 100 tys. Dla nowych klientów
Lokata Mobilna BZWBK4 mies.2,5 procentod 1 tys. Do 20 tys. Dla posiadczy konta w banku
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: moja misja

Tak jak pisałem w pierwszym wpisie, utworzyłem bloga chcąc wesprzeć misję Michała. Uważam, że zbudowanie silnie wyedukowanego ekonomicznie społeczeństwa jest bardzo, bardzo ważna.

Ponadto we wpisie: Jak inwestować: Moje cele i ograniczenia inwestycyjne. Strategia finansów osobistych a strategia inwestycyjna, Michał rozróżnił dwa rodzaje kapitału. Kapitał ludzki oraz kapitał pieniężny. W szczególności zaznaczył, że są tak samo ważne więc warto czynić inwestycje w obu obszarach. Jak się domyślacie, ze względu na wiek, w obu przypadkach jestem dopiero na początku mojej ścieżki.

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: kapitał ludzki i kapitał pieniężny 

W zakresie budowania kapitału ludzkiego inwestuję w siebie, w moją wiedzę, kompetencje i networking. Stąd między innymi nawiązanie współpracy z Michałem oraz pomysł na prowadzenie bloga.

W zakresie kapitału pieniężnego zaznaczyłem na początku stworzenia bloga, że jest to mój sposób na prowadzenie biznesu i budowanie kapitału. W tym artykule pokazałem Wam jak zarobić kilka tysięcy złotych: trzeba szukać różnych okazji zdobycia dodatkowego kapitału.

Ze względu na powyższe dwa punkty, oprócz kontynuacji trzech cykli edukacyjnych, będę też regularnie analizował sektor bankowy, co dzieje się na tym rynku, jakie to może mieć powiązanie z gospodarką i inwestowaniem itd.

Jak zarobić kilka tysięcy złotych: podsumowanie

Jak widzicie, odpowiedź na pytanie jak zarobić kilka tysięcy złotych, oznacza, że możemy łączyć różne sposoby. Może to być zarabianie jako osoba indywidualna, inwestor czy przedsiębiorca. Dlatego od czasu do czasu będę też zestawiał ciekawe promocje, które pojawiły się na rynku bankowym. Abyście i Wy mogli razem ze mną budować Wasz kapitał.

Korzystanie z moich linków afiliacyjnych, nic Was to nie kosztuje a dzięki temu będę mógł kontynuować moją misję związaną z szeroko pojętą edukacją finansową. Pamiętajcie, uczymy się przez całe życie.

Zapisz się na newsletter bo dzięki temu będziesz na bieżąco z nowymi artykułami! Po potwierdzeniu subskrypcji otrzymasz dostęp do wartościowych narzędzi w excel.

Na koniec standardowo Apel Michała:

Zgodnie ze sławnym powiedzeniem Billa Clintona: „Gospodarka Głupcze mam do Was ogromny apel:

 • Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z gospodarką. Śledźcie wypowiedzi wszystkich polityków (tutaj są linki na FB). Pytajcie co i jak konkretnie mają zamiar zrobić w kwestiach gospodarczych i finansów publicznych? Jakie dokładnie będzie to miało przełożenie na stronę przychodową i kosztową? Czy oni wiedzą o czym w ogóle mówią? Nie dajcie się zwieść sloganom i byle jakim odpowiedziom bo slogany nic nie zmienią!
 • Jeżeli jesteś dziennikarzem czy blogerem, pisz jak najwięcej na tematy gospodarcze! Merytoryczna dyskusja w tym zakresie, to klucz do sukcesu naszego kraju, mocnego wzrostu wynagrodzeń w Polsce i powrotu kilku mln osób z emigracji oraz poprawy sytuacji finansów publicznych! Zgodnie z moim artykułem i poniższym wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS

wynagrodzenia-a-pkb

Źródło: powyższy artykuł, obliczenia własne dla roku 2012 na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl