finanse w excelu w 5 minut, Inwestowanie

Jak zrozumieć wskaźnik ROA, czyli zwrot z aktywów?

6 czerwca 2019 • By

Jak zrozumieć wskaźnik ROA?

Znajomość wskaźników finansowych może sporo powiedzieć nam o kondycji spółki. Warto zapoznać się w jaki sposób konstruujemy dany wskaźnik. Dlatego w dzisiejszym nagraniu weźmiemy pod lupę wskaźnik zwrotu z aktywów. Pokażę Wam na przykładzie jak stworzyć taki wskaźnik w Excelu!

Jak zrozumieć wskaźnik ROA?: cykl edukacyjny

To jest wpis z cyklu edukacyjnego: finanse w excelu w 5 minut. Poniżej spis publikowanych artykułów/wideo:

Dla przypomnienia, w tych wpisach zawarłem informacje w jaki sposób zrozumieć wskaźniki finansowe

  1. ROA: czyli zwrot z aktywów, ile zwrotu osiągają banki z majątku?
  2. ROE: czyli zwrot z kapitału własnego spółki
  3. P/BV: czyli cena/wartość księgowa. Ile płacimy za 1 zł kapitału własnego
  4. P/E: wskaźnik cena zysk. Czyli ile płacimy za złotówkę zysku w spółce

Dzisiaj przedstawiam Wam pierwsze wideo o wskaźnikach w Excelu, czyli zajmiemy się policzeniem ROA. 

Subskrybujcie, lajkujcie, komentujcie, oceniajcie  Mój kanał na Youtube znajdziecie klikając tutaj. Z kolei poniższe nagranie klikając w ten link.

Jak zrozumieć wskaźnik ROA?: pobieranie danych

Jeżeli chciałbyś pobrać materiały na których pracuję podczas wideo i wiele innych ciekawych materiałów, to otrzymasz je po zapisie na newsletter:

Na koniec standardowo Apel Michała: Zgodnie ze sławnym powiedzeniem Billa Clintona: „Gospodarka Głupcze mam do Was ogromny apel:

  • Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z gospodarką. Śledźcie wypowiedzi wszystkich polityków (tutaj są linki na FB). Pytajcie co i jak konkretnie mają zamiar zrobić w kwestiach gospodarczych i finansów publicznych? Jakie dokładnie będzie to miało przełożenie na stronę przychodową i kosztową? Czy oni wiedzą o czym w ogóle mówią? Nie dajcie się zwieść sloganom i byle jakim odpowiedziom bo slogany nic nie zmienią!
  • Jeżeli jesteś dziennikarzem czy blogerem, pisz jak najwięcej na tematy gospodarcze!Merytoryczna dyskusja w tym zakresie, to klucz do sukcesu naszego kraju, mocnego wzrostu wynagrodzeń w Polsce i powrotu kilku mln osób z emigracji oraz poprawy sytuacji finansów publicznych! Zgodnie z moim artykułem i poniższym wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS