Obsługa wordpress, Podstawy Wordpress

Przydatne wtyczki w WordPress

29 stycznia 2017 • By

Przydatne wtyczki w WordPress

Przyszedł czas na przedostatni wpis wpis z cyklu edukacyjnego dla blogerów/przedsiębiorców: Jak stworzyć bloga lub stronę www w WordPress„. W dzisiejszym poście podzielę się z wami informacją jakie zainstalowałem przydatne wtyczki w WordPress na początku swojej drogi. Będzie to sześć przydatnych wtyczek, które ułatwią blogowanie tobie i twoim użytkownikom

Jest to kolejny wpis z cyklu edukacyjnego „Jak założyć bloga w WordPress”. Składa on się z następujących artykułów: 

  1. Jak założyć bloga 
  2. Jak zainstalować WordPress
  3. Szablon w WordPress darmowy czy płatny?
  4. Jak stworzyć menu i strony w WordPress
  5. Jak stworzyć wpisy i kategorie w WordPress
  6. Widgety w WordPress
  7. Przydatne ustawienia w WordPress
  8. Przydatne wtyczki WordPress <<<jesteś tutaj
  9. Przydatne narzędzia dla blogera

Przydatne wtyczki w WordPress: font

Pierwsze co rzuca się w oczy podczas zainstalowania WordPress to brak możliwości modyfikacji wielkości naszego tekstu i zmiany czcionki. Dlatego pierwszą wtyczkę, którą powinniśmy zainstalować jest Font. Pozwala ona nam dobrać wielkość czcionki do naszych potrzeb i ewentualnych modyfikacji. Poniżej w trzech prostych krokach na grafice możecie zobaczyć w jaki sposób zainstalować nową wtyczkę:

  1. Z panelu głównego wybieramy wtyczki, następnie klikamy na opcję dodaj nową
  2. Wpisujemy w wyszukiwarce wyraz Font i po chwili wyświetlają się wyniki wyszukiwania
  3. Instalujemy naszą wtyczką (na moim obrazku już jest zainstalowana i aktywna). Dokładnie w miejscu wyznaczonym przez strzałkę numer trzy klikamy przycisk zainstaluj a następnie włącz

Przydatne wtyczki w WordPress: font

Przydatne wtyczki w WordPress: notify users about replies

Jeżeli pod naszymi wpisami będą pojawiały się konwersacje wielu uczestników to wtyczka „notify users about replies” jest niezbędna. Po subskrypcji naszego wpisu użytkownik będzie otrzymywał maila za każdym razem kiedy pojawi się odpowiedź po jego wpisem bądź pod całym artykułem. Zdecydowanie ułatwi to nam sprawę z uwagi na fakt, że nie będziemy musieli co chwilę zaglądać na stronę. Przeważnie skrzynki pocztowej używamy częściej niż zaglądamy na bloga.

Na koniec chciałbym napisać, że miałem kilka problemów z funkcjonalnością popularnych wtyczek związanych z tym tematem, dokładnie to z dwiema:

  • subscribe to comments reloaded – początkowo działała, niestety później nie mógł nikt się zapisać
  • subscribe to comments – nie działała wcale

Dużo zależy od kompatybilności naszego szablonu. Większość wtyczek powinna działać bez problemów. Wydaje mi się, że ten problem był jednorazowy i możecie śmiało spróbować zainstalować którąkolwiek u siebie. Poniżej zamieszczam krótki tutorial z YouTube jak zainstalować naszą wtyczkę:

Przydatne wtyczki w WordPress: contact form 7

Jeżeli chcemy usprawnić działalność przepływu informacji pomiędzy czytelnikami a blogiem to właśnie wtyczka contact form jest idealna. Pozwala nam stworzyć formularz kontaktowy. Dzięki któremu użytkownicy będą mogli łatwo wysłać do nas wiadomość. Wtyczka posiada wiele funkcjonalności i jesteśmy w stanie dodać sporo niezbędnych pól. Przykład możecie znaleźć u mnie na blogu w zakładce „współpraca”. Poniżej zamieszczam krótki tutorial z YouTube jak zainstalować naszą wtyczkę:

Przydatne wtyczki w WordPress: MailChimp

W dzisiejszych czasach newsletter stał się normalnością. Dlatego każdy z blogów posiada możliwość zapisania się na newsletter. Wtyczka MailChimp pozwala nam utworzyć własny arkusz do wysyłki. W łatwy sposób możemy zmieniać wiele funkcjonalności na stronię producenta. Zarządzać naszą bazą danych e-mail. Moim zdaniem dwie najważniejsze opcje tej wtyczki to:

  • możliwość wysyłki darmowego newsletter do 2 tysięcy osób
  • możliwość skopiowana naszej bazy danych do pliku, jeżeli postanowimy się przenieść 

W bardzo łatwy sposób możemy zarządzać naszą kampanią wysyłkową.  Poniżej zamieszczam krótki tutorial z YouTube jak zainstalować naszą wtyczkę:

Przydatne wtyczki w WordPress: SEO

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (z ang. search engine optimization) zadba o to żeby nasza strona była dobrze pozycjonowana w google. Każdemu z blogerów zależy na tym, żeby wyświetlał się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Nasza wtyczka SEO pozwoli nam zadbać o bardzo ważne elementy na które zwracają uwagę roboty google. Dlatego szczerze polecam zapoznanie się z filmikiem poniżej i tworzenie dobrej treści dla użytkownika i wyszukiwarek.

Przydatne wtyczki w WordPress: antispam Bee

Przed spamem w dzisiejszych czasach bardzo ciężko się bronić. Dlatego z pomocą przychodzą programiści tworząc wtyczki antyspamowe. Antispam Bee pozwoli nam obronić się przed niechcianym spamem w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zainstalować wtyczkę i ustalić kilka niezbędnych opcji. Poniżej zamieszczam krótki tutorial z YouTube jak zainstalować naszą wtyczkę:

Przydatne wtyczki WordPress: podsumowanie

Mam nadzieję, że mój zestaw wtyczek dla początkujących blogerów zdecydowanie wam uprości prace. I będziecie mogli swój czas poświecić na tworzenie bardzo dobrej jakości wpisów. Nie będziecie zajmować się zbędnymi rzeczami np. usuwaniem zbędnych komentarzy spamowych lub zastanawiać się jak pomniejszyć czcionkę.

Dziękuję za każde polecenie bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Oraz za korzystanie z linków afiliacyjnych Michała. Jest to dla nas bardzo ważne!

Nic Was to nie kosztuje a dzięki temu możemy razem promować na większą skalę idee i przemyślenia, którymi dzielimy się z Wami na naszych stronach oraz na grupie FB Forum Inwestora Profesjonalnego.

Kluczowe korzyści IKE i IKZE: możesz zyskać tysiące a nawet dziesiątki tysięcy złotych!

Przypominamy, że podstawową korzyścią z IKE i IKZE jest brak podatku belki od dywidend, odsetek i zysków z akcji oraz ETFów. Dopóki obracasz środkami w ramach IKE/IKZE, czyli ich nie wypłacisz. Innymi słowy gotówka w postaci podatku, który musisz zapłacić w tym roku i kolejnych, zamiast trafić do fiskusa, może zostać na Twoim rachunku. I możesz nią obracać. Więc zyskujesz nawet, jeżeli wypłacisz środki przed emeryturą. Takie korzyści podatkowe mogą iść w tysiące a nawet dziesiątki tysięcy złotych!

Oczywiście zyskujesz szczególnie dużo, jeżeli dotrzymasz IKE i IKZE do 65/60 lat. Ale jest to tylko opcja, bo jak napisałem powyżej, IKE i IKZE opłaca się już w perspektywie kilku lat.

Mało tego. W kontekście jeszcze lepszego rozumienia IKE i IKZE, przypominam, że szczególnie opłaca się IKZE bo ma dodatkowe korzyści o których mało kto wie: IKZE jest mega opłacalne! Case study brak podatku belki nawet przed emeryturą a do tego kwota wolna 30 tysięcy!

Jeżeli chcesz założyć rachunek maklerski, też IKE/IKZE, gdzie możesz inwestować też w akcje i ETFy zagraniczne: giełda, obligacje, złoto, surowce itd., możesz skorzystać z mojego linku afiliacyjnego. Zyskasz promocyjną prowizję + możliwość bezpłatnej rejestracji na walnych + bezpłatny dostęp do wyboru: 1) książka online/szkolenie z inwestowania 2) lub drugi poziom kursu Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestoraTo naprawdę wartościowa wiedza! Więcej informacji o promocyjnych warunkach kliknij tutaj: Najlepszy rachunek maklerski oraz IKE i IKZE.

Mój link afiliacyjny: kliknij tutaj
(wszystko robi się sprawnie online)

Uwaga! Środki z IKE i IKZE możesz wypłacić w każdej chwili. Nie musisz też kupować akcji i ETFów aby wykorzystać limity na ten rok.

Trzeba tylko wpłacić środki bo inaczej limity przepadną bezpowrotnie. Możesz kupić akcje, obligacje i ETFy kiedy tylko zechcesz. Ważne aby środki zostały zaksięgowane na IKZE i IKE. Możesz też wypłacić środki w każdej chwili bo to rachunek maklerski jak każdy inny tylko ma korzyści podatkowe.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, po zmianach też na ryczałcie: zgłoś wyższy limit!

Uwaga: ważna informacja w kontekście IKZE w DM BOŚ. Osoba prowadząca działalność, też ryczałt, może otworzyć „zwykły” rachunek (nie na działalność gospodarczą), wypełnić stosowne oświadczenie i korzystać z podwyższonego limitu IKZE dla osób prowadzących działalność gospodarczą, bez konieczności rejestracji nr LEI. Oświadczenie składa się elektronicznie z poziomu rachunku IKZE: zakładka [Dyspozycje] => [Inne] => [Oświadczenie o limicie wpłat na IKZE].

Kompleskowa baza informacji o IKE i IKZE

Powyższe informacje i wiele innych jak np. limity wpłat, nietypowe sytuacje IKE i IKZE, lista zadawanych pytań i odpowiedzi oraz komentarze czytelników znajdziesz tutaj: Baza informacji na temat IKE i IKZE.

Na koniec tradycyjnie ogromny i mega ważny apel Michała!

Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS